Małopolski Przedsiębiorca w Europie

Jak wykorzystać doświadczenia firm zagranicznych (na przykładzie firm bawarskich)

Termin: 13 października
Liczba uczestników: ok. 250 osób
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków
Godzina: 9.00-15.00 (rejestracja od godz. 8.30)
Prowadzący: Zbigniew Bartuś

Współorganizatorem VI Forum Przedsiębiorców jest
Fundacja Aktywna Małopolska

Czym jest Forum Przedsiębiorców „Dziennika Polskiego”

To stała rubryka na łamach Dziennika Polskiego, najbardziej opiniotwórczej i najczęściej cytowanej regionalnej gazety w kraju, współtworzona przez wszystkie organizacje przedsiębiorców.

To konferencje z udziałem ministrów i redakcyjne debaty ekspertów i polityków – relacje z nich docierają do największej grupy czytelników w Polsce.

To rzetelność i profesjonalizm. Twórcą i gospodarzem Forum Przedsiębiorców jest Zbigniew Bartuś, laureat najważniejszych nagród przyznawanych dziennikarzom ekonomicznym.

 

Tak, jak przedsiębiorcy, nie znosimy bicia piany. Działamy. Podpowiadamy decydentom rozwiązania. Patrzymy politykom na ręce. Rozliczamy. Nagłaśniamy dokonania polskich przedsiębiorców.

Co gryzie polskiego przedsiębiorcę? Zwłaszcza małego i średniego, który nie ma w Polsce prawie żadnej reprezentacji?

Złe przepisy?

Krzywdzące podejście i zachowanie urzędników?

Skomplikowane prawo podatkowe?

Brak odpowiednich fachowców?

Nieuczciwa konkurencja?

Ignorancja polityków?

„Dziennik Polski”, najstarsza i najbardziej opiniotwórcza regionalna gazeta w Polsce, od dziesięcioleci opisuje problemy i stara się je rozwiązywać. Od zarania III RP na celownik wzięliśmy m.in. absurdalne, niesprawiedliwe prawo gospodarcze oraz poczynania władzy zatruwające życie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy są w Polsce stale niedoceniani i którzy nie mieli dotąd silnej reprezentacji. Staliśmy się rzecznikami ich interesów.

Dzięki wspólnemu działaniu „Dziennika Polskiego” i pospolitego ruszenia przedsiębiorców, które pod naszym patronatem zmienia się w silną reprezentację wielu tysięcy mikro, małych i średnich firm, udało się zmienić wiele patologicznych przepisów i praktyk władzy.

Prawo chroniące podwykonawców robót budowlanych, abolicja ZUS, wiążące interpretacje przepisów podatkowych, korzystna dla drobnego handlu interpretacja rozporządzenia o paragonach – przykłady naszych wspólnych sukcesów można mnożyć.

W roku 2013 zmieniliśmy tę doraźną współpracę – od alarmu do alarmu – w trwałą akcję. Tak powstało „Forum Przedsiębiorców Dziennika Polskiego”, stała rubryka współtworzona przez wszystkie najważniejsze zrzeszenia przedsiębiorców, w tym Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych skupiające kilkanaście lokalnych i regionalnych izb gospodarczych, Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie i Krakowską Kongregację Kupiecką. „Forum Przedsiębiorców” stało się unikatową platformę wymiany informacji, porad – a zarazem swoistą

„siłą szybkiego reagowania”

do walki z absurdami i patologiami. Walki skutecznej – dzięki współpracy opiniotwórczego medium i organizacji przedsiębiorców, które – pod patronatem „Dziennika Polskiego” – postanowiły się zjednoczyć.

Wspólnie walczymy o lepsze prawo, pomagamy rozwiązywać problemy, wspieramy w zmaganiach z urzędnikami, wyjaśniamy prawne zawiłości. Ale też prezentujemy dokonania polskich przedsiębiorców, bo to ich wysiłkom zawdzięcza Polska swój niebywały awans cywilizacyjny ostatnich lat.

Cały czas staramy się uświadamiać decydentom i wszystkim Polakom znaczenie przedsiębiorczości i pomagać w budowaniu szacunku dla ludzi, którzy odważyli się prowadzić działalność gospodarczą.

Stałe miejsce w poczytnym dzienniku

Debaty ekspertów. Konferencje z ministrami

W ramach Forum Przedsiębiorców Dziennik Polski organizuje w Krakowie duże tematyczne konferencje z udziałem ministrów oraz redakcyjne debaty ekspertów i polityków na najważniejsze tematy gospodarcze i społeczne. Mają one zasięg ogólnopolski – relacje docierają do największej grupy czytelników w naszym kraju.

Diagnozujemy problemy trapiące przedsiębiorców w całej Polsce i wspólnie podpowiadamy politykom czołowych partii skuteczne rozwiązania.

Debaty i konferencje „Dziennika Polskiego” są dla tych, którzy od medialnych fajerwerków i wzajemnego opluwania oponentów wolą fakty, informacje i opinie ludzi kompetentnych.

FORUM

Panelistów

GODZIN

GOŚCI

Uczestnicy panelu VI Forum

Poznaj przewidywanych uczestników

Michael Kern

Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Polsko-niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Przedstawiciel Bawarii w Polsce

  Andrzej Zdebski

  Prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

   Marek Piwowarczyk

   Kanclerz BCC, Loża Małopolska

    Andrzej Tutajewski

    Prezes MPoG

     Marek Maj

     Członek Zarządu MZP Lewiatan

      Rafał Solecki

      Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości

       Program forum

       harmonogram spotkania

       08:30 – 09:00

       Rejestracja uczestników i bufet kawowy

       Wystąpienie Wiceminister Jadwigi Emilewicz „Jak polski rząd wspiera współpracę polskich przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami za granicą?”

       10:00

       Wystąpienie Dyrektora Departamentu Współpracy Gospodarczej z Europą,  Bawarskie Ministerstwo Gospodarki, Mediów, Energii i Technologii  Martina Grossmanna „Jak rząd Bawarii wspiera współpracę swoich  przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami za granicą”

       Wystąpienie Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy „Wsparcie aktywności międzynarodowej małopolskich przedsiębiorców przez Województwo Małopolskie”

       Case Study – „Doświadczenie w ekspansji na rynki zewnętrzne”  – Wystąpienie Mikołaja Placka, Prezesa Zarządu Grupy OKNOPLAST

       Przerwa kawowa

       -11.45

       Case Study – „Doświadczenie w ekspansji na rynki zewnętrzne”  – Wystąpienie Piotra Franciszkowskiego, Prezesa Zarządu firmy DATEV.pl

       Wystąpienie Piotra Natkańskiego, eksperta BGK – „Finansowanie innowacji jako perspektywa rozwoju MSP – instrumenty unijne oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego”

       Dyskusja panelowa

       -15.00

       Lunch

       Organizator

       Współorganizator

       Patronat honorowy

       Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego

       Partnerzy

       Do VI Forum pozostało:

       {y<}
       {yn}

       {yl}

       {y>}{o<}
       {on}

       {ol}

       {o>}{w<}
       {wn}

       {wl}

       {w>}{d<}
       {dn}

       {dl}

       {d>}{h<}
       {hn}

       {hl}

       {h>}{m<}
       {mn}

       {ml}

       {m>}{s<}
       {sn}

       {sl}

       {s>}

       Zapisz się już teraz !

       Przejdź na stronę elektronicznej rejestracji na V Forum Przedsiębiorców Małopolski Dziennika Polskiego.

       Polska Press Sp. z o. o.
       Biuro Projektów Specjalnych oddz. Kraków

       kom. +48 502 499 292
       tel. +4812 68 88 449
       fax +4812 61 99 140

       janusz.sienko@polskapress.pl