XI FORUM PRZEDSIĘBIORCÓW W KRAKOWIE

Marka Małopolska. Świetne pomysły, jakość, tradycja, technologia
ZAREJESTRUJ SIĘ NA WYDARZENIE

Termin: 3 czerwca 2019

Liczba uczestników: 250-300 przedstawicieli MŚP i dużych firm

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

Godzina: 9.00-14.00

(rejestracja od godz. 8.30)

Prowadzący: Zbigniew Bartuś

publicysta społeczno-ekonomiczny Dziennika Polskiego i Grupy Polska Press

AGENDA SPOTKANIA

9.00-14.00

REJESTRACJA i bufet kawowy

9:00 – 9:10

Przywitanie gości przez Redaktora Naczelnego Dziennika Polskiego Marka Kęskrawca

9:10 – 10:00

Wystąpienie Jadwigi Emilewicz, Ministra Przedsiębiorczości i Technologii: Czym jest dziś i czym może być Made in Poland. Silne marki polskie a silna marka POLSKA.

10:00 – 10:45

Wystąpienie Witolda Kozłowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego

10:45 – 11:05

Wystąpienie przedstawiciela Konfederacji Lewiatan i SAR: Mapa Marek Małopolski jako narzędzie budowania marek wśród małych i średnich firm

11:05 – 12:05

Panel dyskusyjny: Marka to (nie tylko) pieniądz. Polska marka, marka Polska, marka Małopolska: Jak budować i wzmacniać marki w zglobalizowanym świecie.

12:05 – 12:30

Przerwa kawowa

12:30 – 13:45

Panel dyskusyjny: Technologia dźwignią marki: Jakie narzędzia pomagają dziś przedsiębiorcom tworzyć skuteczny przekaz i zarabiać na silnej marce.

13:45 – 14:30

Networking przy kawie

U

WYBRANE ZAGADNIENIA XI FORUM PRZEDSIĘBIORCÓW

Marka to zysk

Co robić, by marka małopolska była równie silna jak bawarska czy kalifornijska

Razem możemy więcej

Jak silna marka regionu może wzmacniać rozwój firm i jak silne marki firm, produktów i usług mogą napędzać region

Rola rządu w budowaniu silnej marki Polska

i wspieraniu tworzenia i umacnianiu polskich marek korporacyjnych oraz rozpoznawalnych w świecie marek produktów

Przedsiębiorczość i technologia

Co zamiast niskich kosztów pracy?

Rola samorządu województwa oraz podlegających mu instytucji w promowaniu regionu i regionalnej gospodarki w Polsce i świecie.

Czy samorząd województwa może i potrafi koordynować lokalne inicjatywy samorządów miast i gmin Małopolski zmierzające do zbudowania silnych marek

Ucz się od innych

Jak wykorzystać doświadczenie czołowych firm Małopolski do rozwoju pozostałych

Marki Małopolski

Idealna mieszanka tradycji i świeżych pomysłów

Światowa Marka Małopolska

Z polski powiatowej do globalnej wyobraźni. Jak się stać rozpoznawalnym i cenionym – know how budowania marki (w obszarze b2b i b2c) na przykładzie wybranych firm

Silna marka firmy przyciąga wartościowych pracowników

To atut w czasach deficytu rąk do pracy i niedopasowania kwalifikacji

O Forum Przedsiębiorców Małopolski

Czym jest Forum Przedsiębiorców „Dziennika Polskiego” - GENEZA

To stała rubryka na łamach Dziennika Polskiego, najbardziej opiniotwórczej i najczęściej cytowanej regionalnej gazety w kraju, współtworzona przez wszystkie organizacje przedsiębiorców.

To konferencje z udziałem ministrów i redakcyjne debaty ekspertów i polityków – relacje z nich docierają do największej grupy czytelników w Polsce.

To rzetelność i profesjonalizm. Twórcą i gospodarzem Forum Przedsiębiorców jest Zbigniew Bartuś, laureat najważniejszych nagród przyznawanych dziennikarzom ekonomicznym.

Tak, jak przedsiębiorcy, nie znosimy bicia piany. Działamy. Podpowiadamy decydentom rozwiązania. Patrzymy politykom na ręce. Rozliczamy. Nagłaśniamy dokonania polskich przedsiębiorców.

Co gryzie polskiego przedsiębiorcę? Zwłaszcza małego i średniego, który nie ma w Polsce prawie żadnej reprezentacji?

Złe przepisy?

Krzywdzące podejście i zachowanie urzędników?

Skomplikowane prawo podatkowe?

Brak odpowiednich fachowców?

Nieuczciwa konkurencja?

Ignorancja polityków?

„Dziennik Polski”, najstarsza i najbardziej opiniotwórcza regionalna gazeta w Polsce, od dziesięcioleci opisuje problemy i stara się je rozwiązywać. Od zarania III RP na celownik wzięliśmy m.in. absurdalne, niesprawiedliwe prawo gospodarcze oraz poczynania władzy zatruwające życie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy są w Polsce stale niedoceniani i którzy nie mieli dotąd silnej reprezentacji. Staliśmy się rzecznikami ich interesów.

Dzięki wspólnemu działaniu „Dziennika Polskiego” i pospolitego ruszenia przedsiębiorców, które pod naszym patronatem zmienia się w silną reprezentację wielu tysięcy mikro, małych i średnich firm, udało się zmienić wiele patologicznych przepisów i praktyk władzy.

Prawo chroniące podwykonawców robót budowlanych, abolicja ZUS, wiążące interpretacje przepisów podatkowych, korzystna dla drobnego handlu interpretacja rozporządzenia o paragonach – przykłady naszych wspólnych sukcesów można mnożyć.

W roku 2013 zmieniliśmy tę doraźną współpracę – od alarmu do alarmu – w trwałą akcję. Tak powstało „Forum Przedsiębiorców Dziennika Polskiego”, stała rubryka współtworzona przez wszystkie najważniejsze zrzeszenia przedsiębiorców, w tym Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych skupiające kilkanaście lokalnych i regionalnych izb gospodarczych, Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie i Krakowską Kongregację Kupiecką. „Forum Przedsiębiorców” stało się unikatową platformę wymiany informacji, porad – a zarazem swoistą

„siłą szybkiego reagowania”

do walki z absurdami i patologiami. Walki skutecznej – dzięki współpracy opiniotwórczego medium i organizacji przedsiębiorców, które – pod patronatem „Dziennika Polskiego” – postanowiły się zjednoczyć.

Wspólnie walczymy o lepsze prawo, pomagamy rozwiązywać problemy, wspieramy w zmaganiach z urzędnikami, wyjaśniamy prawne zawiłości. Ale też prezentujemy dokonania polskich przedsiębiorców, bo to ich wysiłkom zawdzięcza Polska swój niebywały awans cywilizacyjny ostatnich lat.

Cały czas staramy się uświadamiać decydentom i wszystkim Polakom znaczenie przedsiębiorczości i pomagać w budowaniu szacunku dla ludzi, którzy odważyli się prowadzić działalność gospodarczą.

Stałe miejsce w poczytnym dzienniku
Debaty ekspertów. Konferencje z ministrami

W ramach Forum Przedsiębiorców Dziennik Polski organizuje w Krakowie duże tematyczne konferencje z udziałem ministrów oraz redakcyjne debaty ekspertów i polityków na najważniejsze tematy gospodarcze i społeczne. Mają one zasięg ogólnopolski – relacje docierają do największej grupy czytelników w naszym kraju.

Diagnozujemy problemy trapiące przedsiębiorców w całej Polsce i wspólnie podpowiadamy politykom czołowych partii skuteczne rozwiązania.

Debaty i konferencje „Dziennika Polskiego” są dla tych, którzy od medialnych fajerwerków i wzajemnego opluwania oponentów wolą fakty, informacje i opinie ludzi kompetentnych.

}

FORUM PRZEDSIĘBIORCÓW MAŁOPOLSKI W LICZBACH

FORUM

PANELISTÓW

GODZIN

GOŚCI

RELACJA WIDEO

Zobacz relację z X Forum Przedsiębiorców!

ORGANIZATOR

PATRONAT MEDIALNY

Polska Press Sp. z o. o.
Biuro Projektów Specjalnych oddział Kraków
kom. +48 502 499 292
tel. +4812 68 88 449
fax +4812 61 99 140

janusz.sienko@polskapress.pl

© Forum Przedsiębiorców Małopolski | Created with ♥ by WebTemplar.com