VII FORUM PRZEDSIĘBIORCÓW

Myślę, więc jestem przedsiębiorcą. Biznes dla nauki, nauka dla biznesu. Jak podbić region, Polskę, Europę, świat.

Termin: 24 maja 2017 r.

Liczba uczestników: ok. 250 osób

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

Godzina: 9.00-14.00

(rejestracja od godz. 8.30)

Prowadzący: Zbigniew Bartuś

publicysta społeczno-ekonomiczny Dziennika Polskiego i Grupy Polska Press

AGENDA SPOTKANIA

08:30 – 09.00

REJESTRACJA i bufet kawowy

9:00 – 09:30

Wystąpienie Wiceminister Jadwigi Emilewicz „Jak polski rząd wspiera współpracę polskich przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami za granicą?”

09:30 – 10:00

Wystąpienie Dyrektora Departamentu Współpracy Gospodarczej z Europą, Bawarskie Ministerstwo Gospodarki, Mediów, Energii i Technologii Martina Grossmanna „Jak rząd Bawarii wspiera współpracę swoich przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami za granicą”

10:00 – 10:30

Wystąpienie Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy „Wsparcie aktywności międzynarodowej małopolskich przedsiębiorców przez Województwo Małopolskie”

10:30 – 10:45

Case Study – „Doświadczenie w ekspansji na rynki zewnętrzne” – Wystąpienie Mikołaja Placka, Prezesa Zarządu Grupy OKNOPLAST

10:45 – 11:15

Przerwa kawowa

11:15 – 11:45

Case Study – „Doświadczenie w ekspansji na rynki zewnętrzne” – Wystąpienie Piotra Franciszkowskiego, Prezesa Zarządu firmy DATEV.pl

11:45 – 12:00

Wystąpienie Piotra Natkańskiego, eksperta BGK – „Finansowanie innowacji jako perspektywa rozwoju MSP – instrumenty unijne oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego”

12:00 – 13:30

Panel dyskusyjny

13:30 – 15:00

Networking przy kawie

Prelegenci i paneliści

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin

Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Janusz Cieszyński

Janusz Cieszyński

Dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Jacek Krupa

Jacek Krupa

Marszałek Województwa Małopolskiego

Piotr Dardziński

Piotr Dardziński

Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Zbigniew Warmuz

Zbigniew Warmuz

Prezes Synthos S.A

Leszek Stokłosa

Leszek Stokłosa

Prezes Orlen Oil Sp. z o.o.

Sebastian Chwedeczko

Sebastian Chwedeczko

Prezydent IPH

Marek Piwowarczyk

Marek Piwowarczyk

Wiceprezes BCC, Kanclerz Loży Małopolskiej

Jakub Kruszelnicki

Jakub Kruszelnicki

Dyrektor CTT Politechniki Krakowskiej

Bartosz Sokoliński

Bartosz Sokoliński

Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu

Beata Cichocka-Tylman

Beata Cichocka-Tylman

Dyrektor PwC

Jarosław Kotyza

Jarosław Kotyza

Kierownik Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii „Miękinia” - UMWM SPIN AGH

Janusz Strzeboński

Janusz Strzeboński

Wiceprezes MPOG

Marek Maj

Marek Maj

Członek Zarządu MZP Lewiatan

Sławomir Olejnik

Sławomir Olejnik

Prezes Fundacji Polska Innowacyjna

O Forum Przedsiębiorców Małopolski

Czym jest Forum Przedsiębiorców „Dziennika Polskiego” - GENEZA

To stała rubryka na łamach Dziennika Polskiego, najbardziej opiniotwórczej i najczęściej cytowanej regionalnej gazety w kraju, współtworzona przez wszystkie organizacje przedsiębiorców.

To konferencje z udziałem ministrów i redakcyjne debaty ekspertów i polityków – relacje z nich docierają do największej grupy czytelników w Polsce.

To rzetelność i profesjonalizm. Twórcą i gospodarzem Forum Przedsiębiorców jest Zbigniew Bartuś, laureat najważniejszych nagród przyznawanych dziennikarzom ekonomicznym.

Tak, jak przedsiębiorcy, nie znosimy bicia piany. Działamy. Podpowiadamy decydentom rozwiązania. Patrzymy politykom na ręce. Rozliczamy. Nagłaśniamy dokonania polskich przedsiębiorców.

Co gryzie polskiego przedsiębiorcę? Zwłaszcza małego i średniego, który nie ma w Polsce prawie żadnej reprezentacji?

Złe przepisy?

Krzywdzące podejście i zachowanie urzędników?

Skomplikowane prawo podatkowe?

Brak odpowiednich fachowców?

Nieuczciwa konkurencja?

Ignorancja polityków?

„Dziennik Polski”, najstarsza i najbardziej opiniotwórcza regionalna gazeta w Polsce, od dziesięcioleci opisuje problemy i stara się je rozwiązywać. Od zarania III RP na celownik wzięliśmy m.in. absurdalne, niesprawiedliwe prawo gospodarcze oraz poczynania władzy zatruwające życie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy są w Polsce stale niedoceniani i którzy nie mieli dotąd silnej reprezentacji. Staliśmy się rzecznikami ich interesów.

Dzięki wspólnemu działaniu „Dziennika Polskiego” i pospolitego ruszenia przedsiębiorców, które pod naszym patronatem zmienia się w silną reprezentację wielu tysięcy mikro, małych i średnich firm, udało się zmienić wiele patologicznych przepisów i praktyk władzy.

Prawo chroniące podwykonawców robót budowlanych, abolicja ZUS, wiążące interpretacje przepisów podatkowych, korzystna dla drobnego handlu interpretacja rozporządzenia o paragonach – przykłady naszych wspólnych sukcesów można mnożyć.

W roku 2013 zmieniliśmy tę doraźną współpracę – od alarmu do alarmu – w trwałą akcję. Tak powstało „Forum Przedsiębiorców Dziennika Polskiego”, stała rubryka współtworzona przez wszystkie najważniejsze zrzeszenia przedsiębiorców, w tym Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych skupiające kilkanaście lokalnych i regionalnych izb gospodarczych, Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie i Krakowską Kongregację Kupiecką. „Forum Przedsiębiorców” stało się unikatową platformę wymiany informacji, porad – a zarazem swoistą

„siłą szybkiego reagowania”

do walki z absurdami i patologiami. Walki skutecznej – dzięki współpracy opiniotwórczego medium i organizacji przedsiębiorców, które – pod patronatem „Dziennika Polskiego” – postanowiły się zjednoczyć.

Wspólnie walczymy o lepsze prawo, pomagamy rozwiązywać problemy, wspieramy w zmaganiach z urzędnikami, wyjaśniamy prawne zawiłości. Ale też prezentujemy dokonania polskich przedsiębiorców, bo to ich wysiłkom zawdzięcza Polska swój niebywały awans cywilizacyjny ostatnich lat.

Cały czas staramy się uświadamiać decydentom i wszystkim Polakom znaczenie przedsiębiorczości i pomagać w budowaniu szacunku dla ludzi, którzy odważyli się prowadzić działalność gospodarczą.

Stałe miejsce w poczytnym dzienniku
Debaty ekspertów. Konferencje z ministrami

W ramach Forum Przedsiębiorców Dziennik Polski organizuje w Krakowie duże tematyczne konferencje z udziałem ministrów oraz redakcyjne debaty ekspertów i polityków na najważniejsze tematy gospodarcze i społeczne. Mają one zasięg ogólnopolski – relacje docierają do największej grupy czytelników w naszym kraju.

Diagnozujemy problemy trapiące przedsiębiorców w całej Polsce i wspólnie podpowiadamy politykom czołowych partii skuteczne rozwiązania.

Debaty i konferencje „Dziennika Polskiego” są dla tych, którzy od medialnych fajerwerków i wzajemnego opluwania oponentów wolą fakty, informacje i opinie ludzi kompetentnych.

RELACJA WIDEO

Zobacz relację z VII Forum Przedsiębiorców!

ORGANIZATOR

WSPÓŁORGANIZATOR

PARTNER MERYTORYCZNY

PARTNERZY

Polska Press Sp. z o. o.
Biuro Projektów Specjalnych oddział Kraków
kom. +48 725 252 360
forumprzedsiebiorcow@polskapress.pl

ORGANIZATOR

REGULAMIN SERWISU